Soccer 2018 Standings

1st Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 HI - CHRIS PROCHASKA 10 8 1 1 .850 17 27 10 17 W2 5-1-0
 KDS - ADAM THOMSON 9 5 3 1 .611 11 15 9 6 W1 4-1-1
 HI - DAN GANSLER 10 5 4 1 .550 11 23 18 5 T1 2-3-1
 SJM - SHANE STONE 10 4 4 2 .500 10 16 13 3 L2 2-3-1
 HI - STEPHANIE VILLIGRAM 9 4 4 1 .500 9 25 15 10 L1 2-3-1
 SCLR - BRANCA 10 0 10 0 .000 0 1 42 -41 L10 0-6-0
1st Grade Boys B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 CPOP - BAUCOM 11 9 2 0 .818 18 30 7 23 W2 5-1-0
 SCLM - JASSO 10 8 2 0 .800 16 41 12 29 L1 4-2-0
 SAN - BAHR 11 7 3 1 .682 15 30 16 14 T1 5-0-1
 SM - JOE GIBSON2 13 3 9 1 .269 7 15 39 -24 L6 0-6-0
 HI - MARC DIPPEL2 11 2 7 2 .273 6 16 35 -19 L3 1-5-0
 SJM - MATT MCDONOUGH 10 1 7 2 .200 4 10 33 -23 T1 1-4-1
1st Grade Boys C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 CPOP - COWSERT 9 9 0 0 1.000 18 47 5 42 W9 6-0-0
 SJM - BRAD HUNTER 10 6 2 2 .700 14 30 10 20 L1 3-2-1
 SAN - RUTHERFORD 9 7 2 0 .778 14 32 14 18 L1 4-2-0
 SCLR - SARGENT 8 5 2 1 .688 11 14 12 2 T1 5-0-1
 SJL - MAUSS 10 5 4 1 .550 11 15 19 -4 W2 3-2-1
 HI - ANDREA HOLCOMBE 10 5 5 0 .500 10 16 15 1 W2 3-3-0
 SCLM - TBD1 9 3 6 0 .333 6 18 27 -9 L2 2-4-0
 SR - JEFF LAUMEYER 10 2 8 0 .200 4 12 36 -24 L5 1-5-0
 SH - RYAN MCDERMOTT 7 0 6 1 .071 1 1 19 -18 L1 0-5-1
 SJM - DANIELLE HADDOX 8 0 7 1 .062 1 3 31 -28 T1 0-5-1
1st Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SH - BILL ROMBACH 10 8 2 0 .800 16 25 11 14 L1 4-2-0
 SJM - KYLE BERDEAUX-WEBSTER 10 6 3 1 .650 13 28 22 6 W1 4-1-1
 HI - BRIAN JERAULD 10 5 3 2 .600 12 18 11 7 W4 4-1-1
 HI - JASON LIEVANOS 10 5 4 1 .550 11 21 17 4 L1 2-3-1
 SCLM - KIRKPATRICK2 10 5 4 1 .550 11 22 20 2 L3 2-4-0
 HI - BILLY WAECKERLE 10 4 4 2 .500 10 28 18 10 L1 3-2-1
 SR - ADRIEL RAMIREZ 10 2 8 0 .200 4 11 27 -16 L4 2-4-0
 SCLR - O'DONNELL 10 1 8 1 .150 3 9 36 -27 W1 1-4-1
1st Grade Girls B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 HI - KIRK BAILEY2 10 8 2 0 .800 16 39 10 29 L1 5-1-0
 KDS - LAUREN KESKE 9 6 1 2 .778 14 20 10 10 W2 4-1-1
 SH - CHRIS GUZMAN 9 5 1 3 .722 13 25 7 18 W1 3-1-2
 SCLM - PUGH2 10 6 3 1 .650 13 24 14 10 W1 4-2-0
 SAN - D. RINGHOFER 10 6 3 1 .650 13 39 20 19 W3 4-1-1
 CPOP - MCCLUSKEY 10 5 3 2 .600 12 30 19 11 W1 3-2-1
 SJL - SCHWEISS 9 3 4 2 .444 8 21 21 0 T1 2-2-2
 SJM - JACQUIN, DON 8 3 4 1 .438 7 12 13 -1 L1 3-3-0
 SM- MIKE KELLY 10 2 6 2 .300 6 9 16 -7 W1 2-3-1
 SJM - JAMES KUMMER 10 1 9 0 .100 2 10 37 -27 L5 1-5-0
 SLFC - MARIO FORNO 9 0 9 0 .000 0 1 63 -62 L9 0-6-0
2nd Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 ASC - CLONINGER 9 8 1 0 .889 16 49 13 36 W1 5-1-0
 SCLR - KILGORE 10 6 2 2 .700 14 20 15 5 L1 4-1-1
 SCLM - THIES 9 5 3 1 .611 11 22 13 9 W1 2-3-1
 SAN - B. RINGHOFER 10 4 6 0 .400 8 22 22 0 W1 2-4-0
 HI - REBECCA CENTERINO 9 2 7 0 .222 4 8 32 -24 W1 2-4-0
 KDS - MARK CUSUMANO 9 1 7 1 .167 3 9 35 -26 L4 1-5-0
2nd Grade Boys B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - EICHHOLZ 11 6 2 3 .682 15 48 20 28 L2 2-2-2
 SAR - EISENHART 10 6 2 2 .700 14 34 14 20 W2 4-1-1
 ASC - JOUANE 11 7 4 0 .636 14 37 44 -7 W2 4-2-0
 CPOP - CALLAHAN 14 5 6 3 .464 13 33 43 -10 W1 3-3-0
 SCLM - HOBBS 11 2 6 3 .318 7 25 36 -11 L1 1-3-2
 SCLR - HOFFMAN 11 1 7 3 .227 5 15 35 -20 L1 1-3-2
2nd Grade Boys C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAN - ROGERS 8 7 0 1 .938 15 42 12 30 W1 5-0-1
 SCLM - VAN DEVEN 8 4 1 3 .688 11 16 12 4 T1 2-1-3
 IW - SETH WILBER 10 5 4 1 .550 11 36 33 3 W2 3-2-1
 SAR - PELLO 10 3 4 3 .450 9 37 32 5 L1 3-2-1
 SH - RYAN DAVIS 9 1 4 4 .333 6 12 27 -15 T1 1-2-3
 SJM - KRISTEN MERRIMAN 9 0 7 2 .111 2 9 36 -27 L6 0-6-0
2nd Grade Boys D
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAN - BECKEMEIER 9 7 0 2 .889 16 29 6 23 W3 5-0-1
 HI - RIKER 10 6 3 1 .650 13 22 11 11 W1 3-3-0
 HI - SCOTT LAUDEL 10 4 3 3 .550 11 19 10 9 L1 3-3-0
 IW - CHRISTOPHER MERTZ 10 4 3 3 .550 11 18 11 7 W2 3-2-1
 SJM - JON BLOCK 10 2 7 1 .250 5 14 26 -12 L4 2-4-0
 SM - MATT GLISSON 9 1 8 0 .111 2 4 42 -38 L5 1-5-0
2nd Grade Boys E
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 IW - COLLIN CARPIO 9 9 0 0 1.000 18 46 6 40 W9 6-0-0
 SCLR - SCHULTE 10 6 3 1 .650 13 23 20 3 L2 3-2-1
 SAR - ECHEVARRIA 10 6 4 0 .600 12 27 17 10 W1 4-2-0
 ASC - BYRNE 9 4 5 0 .444 8 17 22 -5 L3 3-3-0
 TO - BRIAN TERMAAT 10 3 6 1 .350 7 17 28 -11 L1 2-3-1
 SAR - CHIEREK 10 0 10 0 .000 0 1 38 -37 L10 0-6-0
2nd Grade Boys F
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SR - CERON 10 8 2 0 .800 16 24 9 15 W2 4-2-0
 SJM - CHRIS ROSENTHAL 10 7 2 1 .750 15 23 6 17 W1 4-1-1
 HI - STEPHEN HERRIES 10 6 3 1 .650 13 8 7 1 W1 3-2-1
 SJM - KB HANNIGAN 10 5 4 1 .550 11 14 10 4 L1 3-2-1
 SJL - WEHMEIER 10 2 5 3 .350 7 4 14 -10 W2 2-2-2
 SCLR - KILGORE2 10 1 6 3 .250 5 5 21 -16 L3 0-4-2
 SLFC - GENO KRUS 10 1 8 1 .150 3 2 13 -11 L4 0-5-1
2nd Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SCLM - DROZDA3 9 8 1 0 .889 16 35 25 10 W6 6-0-0
 SCLR - KAYSER 10 6 1 3 .750 15 23 11 12 W3 4-0-2
 HI - MELISSA HAM 10 6 2 2 .700 14 26 15 11 W2 3-2-1
 SJL - BAUSCH 9 4 5 0 .444 8 12 13 -1 L2 3-3-0
 ASC - WEILER 9 1 8 0 .111 2 20 32 -12 L8 0-6-0
 KDS - REBECCA KAPPHAHN 9 0 8 1 .056 1 9 29 -20 L6 0-6-0
2nd Grade Girls B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - PATRICK RIORDAN2 11 10 0 1 .955 21 32 10 22 W6 6-0-0
 SCLR - RUBEL 10 6 3 1 .650 13 18 15 3 W4 5-1-0
 SH - JOE BUEHLER 10 4 3 3 .550 11 8 9 -1 T1 2-2-2
 CPOP - BRULAND 13 2 5 6 .385 10 9 15 -6 T2 1-2-3
 ASC - FISHER 8 2 5 1 .312 5 5 12 -7 L1 1-4-1
 HI - SEAN JACKSON 10 0 8 2 .100 2 2 13 -11 T1 0-4-2
2nd Grade Girls C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - HAWVER 10 9 0 1 .950 19 59 8 51 W2 5-0-1
 SAR - GILANI 10 8 1 1 .850 17 54 9 45 W1 5-0-1
 ASC - SCHLIDT 9 4 4 1 .500 9 13 21 -8 L1 3-3-0
 HI - TIM DUNNING 9 4 5 0 .444 8 15 35 -20 L1 3-3-0
 SAN - YANNAKAKIS 10 4 6 0 .400 8 12 35 -23 L1 3-3-0
 IW - LUKE MURAN 10 2 7 1 .250 5 8 19 -11 W1 1-5-0
 SCLM - SWOBODA 10 1 9 0 .100 2 3 37 -34 L7 0-6-0
2nd Grade Girls D
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SJM - AMY EICHKORN2 10 7 1 2 .800 16 25 5 20 W3 3-1-2
 SJM - RACHEL BARTLETT 10 6 2 2 .700 14 30 11 19 W5 5-0-1
 SM - DAMAZYN 9 6 3 0 .667 12 18 12 6 L1 5-1-0
 IW - ERIC RINGHOFER 10 4 5 1 .450 9 19 20 -1 L1 2-3-1
 SAR - PASSALACQUA 10 2 4 4 .400 8 19 18 1 L1 1-3-2
 SH - JOE VENTURA 10 3 5 2 .400 8 18 25 -7 L3 2-4-0
 HI - TIM ZES 9 0 8 1 .056 1 2 40 -38 L2 0-5-1
3rd Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - MATT WOLF 14 10 4 0 .714 20 54 36 18 W1 4-2-0
 KDS - TYLER CAMPO2 10 7 3 0 .700 14 44 33 11 W4 5-1-0
 SCLR - TOP 11 5 5 1 .500 11 44 39 5 L1 2-4-0
 SCLR - NARDONI 10 3 5 2 .400 8 40 47 -7 L2 1-3-2
 HI - SCHUSTER 9 3 5 1 .389 7 19 30 -11 W1 3-3-0
 ASC - FREEMAN 10 1 7 2 .200 4 20 36 -16 L4 0-4-2
3rd Grade Boys B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - JEFF SACKMAN 15 13 2 0 .867 26 53 23 30 W4 4-2-0
 HI - MEISINGER 11 9 2 0 .818 18 32 14 18 W2 5-1-0
 SCLM - JASSO2 11 5 6 0 .455 10 32 26 6 L2 2-4-0
 SCLR - TWELLMAN 11 5 6 0 .455 10 20 23 -3 W3 4-2-0
 SJM - JASON O'BRYAN 11 2 8 1 .227 5 19 41 -22 L4 0-5-1
 SCLM - BREDENSTEINER 11 0 10 1 .045 1 20 49 -29 L3 0-5-1
3rd Grade Boys C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - PATRICK RIORDAN 11 9 1 1 .864 19 35 17 18 W4 4-1-1
 CPOP - TUMBARELLO 14 8 6 0 .571 16 37 40 -3 W3 4-2-0
 ASC - WOODWORTH 10 5 2 3 .650 13 25 17 8 L1 2-1-3
 HI - ROGLES 11 4 5 2 .455 10 25 26 -1 L2 1-4-1
 ASC - MOORE 11 4 7 0 .364 8 33 33 0 W1 3-3-0
 SAN - JOHNSON 11 1 10 0 .091 2 19 41 -22 L5 1-5-0
3rd Grade Boys D
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SM - KENNY REHM 10 9 0 1 .950 19 44 5 39 W6 6-0-0
 IW - DAVE BOOK 10 7 3 0 .700 14 53 15 38 L1 3-3-0
 SAR - JILL DUNLAP 10 6 3 1 .650 13 31 19 12 L1 4-2-0
 IW - MEGAN BRESSLER 10 4 5 1 .450 9 20 30 -10 W1 3-3-0
 SAN - LOHMANN 10 1 7 2 .200 4 7 41 -34 L2 1-4-1
 SAR - COLE BROWN 10 0 9 1 .050 1 4 49 -45 L3 0-5-1
3rd Grade Boys E
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SJM - ALISSA SCHWAB 10 8 0 2 .900 18 53 11 42 W7 6-0-0
 HI - GREG BURIAN 10 6 2 2 .700 14 35 12 23 W3 4-1-1
 HI - BRIAN LAWTON 8 6 1 1 .812 13 22 11 11 L1 5-1-0
 SM - JEFF KOENINGER 10 3 5 2 .400 8 13 26 -13 T1 2-2-2
 SR - HUNTEBRINKER 9 2 4 3 .389 7 16 32 -16 T1 1-3-2
 SH - JASON WACKER 8 1 6 1 .188 3 9 35 -26 L4 1-5-0
 SJM - MARY MCCULLOCH 9 0 8 1 .056 1 6 27 -21 L3 0-5-1
3rd Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - SAN FILLIPPO 10 7 1 2 .800 16 44 26 18 T1 4-1-1
 HI - SCOTT MEIS 10 7 2 1 .750 15 28 19 9 W3 5-1-0
 SAR - MIKE MCCLELLAN 10 5 3 2 .600 12 42 34 8 T1 3-2-1
 HI - GANDER 10 5 4 1 .550 11 30 12 18 W2 2-4-0
 SAR - NEAL WORLAND 10 3 7 0 .300 6 19 26 -7 W1 2-4-0
 SR - PACKMANN 10 0 10 0 .000 0 10 56 -46 L10 0-6-0
3rd Grade Girls B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 IW - SHAWN VICKERS 10 6 1 3 .750 15 24 12 12 T1 3-1-2
 IW - MATT BLACK2 9 6 1 2 .778 14 23 12 11 W1 4-1-1
 SJM - LISA PETERS 8 5 2 1 .688 11 27 11 16 W1 4-1-1
 SCLR - FERRARA 9 4 4 1 .500 9 24 20 4 W2 2-3-1
 ASC - EMMENEGGER 8 1 6 1 .188 3 7 25 -18 L3 1-4-1
 SJL - KURT ROTH 10 0 8 2 .100 2 2 27 -25 L1 0-4-2
3rd Grade Girls C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAN - OTT 10 8 1 1 .850 17 37 14 23 L1 4-1-1
 SCLM - SANDERS 9 6 3 0 .667 12 32 16 16 W5 5-1-0
 HI - SOLTOW2 10 6 4 0 .600 12 30 14 16 W1 2-4-0
 ASC - MAHONEY 8 5 3 0 .625 10 23 13 10 W1 4-2-0
 ASC - BRINER 10 4 6 0 .400 8 15 38 -23 W2 3-3-0
 SAR - JAMES BROWN 10 2 7 1 .250 5 16 27 -11 L3 1-4-1
 SH - STEVE ECKER 9 1 8 0 .111 2 5 36 -31 L5 1-5-0
3rd Grade Girls D
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SM - DAN FERRIS 10 8 1 1 .850 17 25 14 11 L1 4-1-1
 SAN - STANEC 10 6 3 1 .650 13 35 18 17 W1 4-1-1
 SJM - AMY EICHKORN 9 5 3 1 .611 11 16 13 3 W5 5-1-0
 TO - CHRISTIAN AMAD 14 4 7 3 .393 11 18 17 1 L1 0-5-1
 HI - CATHERINE FLANAGAN 10 4 5 1 .450 9 22 23 -1 L1 2-3-1
 SR - ADRIEL RAMIREZ2 9 4 4 1 .500 9 16 13 3 W1 2-4-0
 CPOP - ROGLES 10 3 7 0 .300 6 14 26 -12 W1 3-3-0
 SJM - SEAN COURTNEY 10 2 6 2 .300 6 6 28 -22 L2 2-3-1
4th Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAN - CUSUMANO 9 8 1 0 .889 16 46 8 38 L1 5-1-0
 CPOP - BAUCOM2 9 5 2 2 .667 12 26 8 18 W2 4-1-1
 SAN - RICH 10 5 3 2 .600 12 24 14 10 L2 3-2-1
 HI - WOLF 10 5 5 0 .500 10 16 20 -4 W2 4-2-0
 SAR - TJ ROBINSON 10 2 8 0 .200 4 11 35 -24 W1 1-5-0
 ASC - LINDELL 2 7 0 7 0 .000 0 3 44 -41 L7 0-6-0
4th Grade Boys B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 TO - JAY FOX 10 10 0 0 1.000 20 59 7 52 W10 6-0-0
 SAR - GEOFF JONES 10 7 3 0 .700 14 31 26 5 L1 4-2-0
 ASC - VELLINES 10 6 3 1 .650 13 21 13 8 W1 3-2-1
 SCLM - BOWERS 9 4 4 1 .500 9 25 27 -2 W1 3-2-1
 ASC - WARDEN 10 4 6 0 .400 8 19 31 -12 W1 2-4-0
 SR - BILL DAVIDSON 10 3 6 1 .350 7 17 23 -6 L2 1-4-1
 SM - LARRY HILD 9 2 6 1 .278 5 16 29 -13 W1 1-4-1
 IW - MATT BLACK 9 1 8 0 .111 2 10 39 -29 L2 1-5-0
4th Grade Boys C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SCLM - PUGH 10 10 0 0 1.000 20 77 5 72 W10 6-0-0
 SJM - TOM SHEA 9 5 4 0 .556 10 23 20 3 W1 3-3-0
 HI - DANA DISALVO 10 4 5 1 .450 9 29 26 3 L1 1-4-1
 SAR - MATT MCINNIS 9 3 4 2 .444 8 15 30 -15 W1 3-2-1
 SCLR - GLISSON 8 3 4 1 .438 7 13 27 -14 L1 2-3-1
 SJM - COREY GRELLNER 10 0 8 2 .100 2 4 53 -49 L1 0-5-1
4th Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 HI - LAWLER 10 6 0 4 .800 16 27 8 19 T1 3-0-3
 ASC - SORTOR 7 4 0 3 .786 11 29 5 24 T3 3-0-3
 SJM - DAVE SIPP 8 4 2 2 .625 10 19 11 8 W1 4-0-2
 ASC - PORTER 7 1 5 1 .214 3 7 27 -20 L2 1-4-1
 SCLM - KIRKPATRICK 0 0 0 0 .000 0 0 0 0 0-0-0
 HI - THOMAS 8 0 8 0 .000 0 3 34 -31 L8 0-6-0
4th Grade Girls B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - GREG GUNTLI 10 10 0 0 1.000 20 36 8 28 W10 6-0-0
 SAR - SEAN MORRIS 10 7 3 0 .700 14 27 16 11 W3 5-1-0
 SM - AMY GIBSON 10 6 4 0 .600 12 23 26 -3 L1 3-3-0
 IW - MATT JUDKINS 14 5 7 2 .429 12 20 33 -13 L3 1-3-2
 SCLM - SANDERS2 9 5 3 1 .611 11 27 10 17 W1 3-2-1
 SJM - JAY SEBAUGH 10 2 6 2 .300 6 10 18 -8 W2 2-2-2
 SAR - ERIC HOLDOSH 10 2 8 0 .200 4 16 31 -15 L4 1-5-0
 SJL - BEACH 9 1 7 1 .167 3 11 28 -17 L3 1-4-1
5th Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 ASC - BROWN 10 6 3 1 .650 13 28 21 7 W2 4-1-1
 HI - MIKE MORRIS 10 6 4 0 .600 12 32 28 4 W1 4-2-0
 SAR - EMMENGGER 9 4 3 2 .556 10 17 15 2 W1 3-2-1
 SJM - TONY SIMON 8 2 3 3 .438 7 17 20 -3 T1 0-3-3
 CPOP - MORTLAND 9 2 7 0 .222 4 17 27 -10 L4 1-5-0
5th Grade Boys B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 ASC - LANCIA 10 5 2 3 .650 13 29 11 18 W1 2-1-3
 SCLM - WHITSON2 9 6 2 1 .722 13 21 17 4 L1 4-1-1
 SJM - JIM CRAVENS 8 4 1 3 .688 11 26 10 16 L1 2-1-3
 SM - DAVID FELDMAN 10 4 4 2 .500 10 24 18 6 L2 2-3-1
 SCLR - MIKE KENDALL 8 3 5 0 .375 6 18 22 -4 W1 3-3-0
 HI - KIRK BAILEY 10 2 6 2 .300 6 21 32 -11 W1 2-3-1
 HI - BOYETTE 9 2 6 1 .278 5 7 36 -29 L1 0-5-1
5th Grade Boys C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 IW - PAT O'BRIEN 9 7 1 1 .833 15 39 16 23 W5 5-0-1
 IW - DAVID CARBONELL 10 7 3 0 .700 14 57 21 36 W2 4-2-0
 SAR - EISENHART2 10 5 4 1 .550 11 27 33 -6 L1 3-3-0
 KDS - HANY GEORGY 9 5 4 0 .556 10 35 32 3 W1 3-3-0
 SJL - ODELL 10 4 5 1 .450 9 26 37 -11 L2 2-3-1
 SR - ERIC VEHIGE 9 3 6 0 .333 6 22 39 -17 L2 3-3-0
 SLFC - ERIC ABERNATHY 9 0 8 1 .056 1 21 49 -28 T1 0-5-1
5th Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - TOM WHEELER 10 9 1 0 .900 18 57 8 49 W1 5-1-0
 SCLM - DROZDA 10 9 1 0 .900 18 49 4 45 W3 5-1-0
 TO - BRIAN YOST 10 7 2 1 .750 15 26 16 10 T1 4-1-1
 SJM - JOHN EICHKORN 9 7 2 0 .778 14 32 6 26 W2 4-2-0
 ASC - KLASS 10 6 3 1 .650 13 30 22 8 T1 5-0-1
 ASC - KIRSCH 9 5 4 0 .556 10 21 28 -7 W1 4-2-0
 SJM - DON JACQUIN 8 3 5 0 .375 6 11 24 -13 W1 2-4-0
 HI - BRIAN STRERMLAU 9 2 6 1 .278 5 11 26 -15 L1 2-3-1
 HI - MATT CRECELIUS 9 2 7 0 .222 4 7 32 -25 L7 0-6-0
 SM-JACOB GOLDKAMP 10 1 8 1 .150 3 16 41 -25 W1 1-5-0
 CPOP - KHAZEN 7 0 5 2 .143 2 10 32 -22 L2 0-4-2
 SAR - STEVEN SCAFF 9 1 8 0 .111 2 3 34 -31 L4 1-5-0
6th Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - SCOTT MORTIMER 10 8 1 1 .850 17 44 15 29 W8 6-0-0
 SAN - SMITH 10 6 3 1 .650 13 27 18 9 W1 4-2-0
 IW - TOM TWELLMAN 10 6 4 0 .600 12 36 22 14 W3 4-2-0
 HI - RON MORETTI 10 3 4 3 .450 9 18 24 -6 L3 1-4-1
 ASC - POLCYN 9 2 6 1 .278 5 12 29 -17 L1 1-4-1
 CPOP - SANDERS 9 1 8 0 .111 2 12 41 -29 L7 0-6-0
6th Grade Boys B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 HI - SCOTT BUCKALLEW 9 6 1 2 .778 14 28 10 18 W1 3-1-2
 SCLR - MC KAY 9 5 2 2 .667 12 27 18 9 W3 4-0-2
 SJM - DAVE SIPP2 9 5 4 0 .556 10 21 18 3 L1 3-3-0
 SCLM - DUFF FOSHAGE 10 2 7 1 .250 5 16 35 -19 W2 2-4-0
 ASC - WIGGE 9 2 6 1 .278 5 9 20 -11 L4 1-4-1
6th Grade Boys C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SAR - GRANDER 8 6 0 2 .875 14 27 10 17 W2 4-0-2
 HI - MARC DIPPEL 10 6 2 2 .700 14 31 19 12 W1 4-1-1
 SM - JOE GIBSON 10 6 4 0 .600 12 25 17 8 W2 3-3-0
 SJM - MICHAEL EYLER 7 1 5 1 .214 3 13 29 -16 L1 1-4-1
 TO - FLAVIO FURLAN 9 0 8 1 .056 1 13 34 -21 L5 0-5-1
6th Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 ASC - LINDELL 10 8 1 1 .850 17 28 13 15 W2 4-1-1
 HI - SOLTOW 9 7 2 0 .778 14 54 14 40 W1 4-2-0
 SH - BRIAN FLANAGAN 9 6 2 1 .722 13 44 8 36 W3 3-2-1
 SCLR - HANSON2 10 5 4 1 .550 11 16 21 -5 W1 3-3-0
 SAR - ELPERS 8 2 3 3 .438 7 13 17 -4 L1 2-2-2
 SAR - FLOYD 9 2 6 1 .278 5 17 33 -16 W1 1-4-1
 SJL - PETERS 9 2 7 0 .222 4 10 40 -30 W1 2-4-0
 ASC - BUNCH 10 1 8 1 .150 3 7 43 -36 L3 1-4-1
7th Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - HANSON 8 7 0 1 .938 15 33 9 24 W3 5-0-1
 IW - PAT KILCULLIN 9 7 2 0 .778 14 26 9 17 W3 4-2-0
 SCLM - DROZDA2 9 6 2 1 .722 13 42 14 28 W2 4-1-1
 PRI - GUNTHER 9 5 2 2 .667 12 31 10 21 W2 3-1-2
 HI - RANDY LEOPANDO 9 5 3 1 .611 11 17 15 2 L2 3-2-1
 ASC - BYRNE2 9 3 4 2 .444 8 30 48 -18 W2 2-2-2
 SAR - JOE KOENIG 10 3 6 1 .350 7 20 32 -12 W1 2-3-1
 SJM - JOE JUDD 9 2 6 1 .278 5 21 41 -20 L1 1-4-1
 HI - SCOTT BERZON 9 2 7 0 .222 4 18 36 -18 L5 1-5-0
 HI - JARED WETZEL 9 0 8 1 .056 1 9 33 -24 L3 0-5-1
7th Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 HI - SCOTT MEIS2 10 8 0 2 .900 18 29 7 22 W4 5-0-1
 SJM - JEFF MEDLER 10 5 3 2 .600 12 18 10 8 W2 3-2-1
 ASC - MANIACI 10 4 3 3 .550 11 31 23 8 L2 2-3-1
 IW - DAN HUSS 10 3 6 1 .350 7 9 20 -11 W1 2-3-1
 SCLM - TOM DUNN 10 1 9 0 .100 2 9 36 -27 L5 1-5-0
7th Grade Girls B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - QUIGLEY 9 7 0 2 .889 16 25 6 19 W1 5-0-1
 SR - HUNTEBRINKER2 10 6 3 1 .650 13 22 21 1 W1 4-1-1
 ASC - BREITENWISHER 10 3 6 1 .350 7 18 20 -2 L1 2-4-0
 HI - MIKE MAY 9 2 5 2 .333 6 14 16 -2 L1 1-3-2
 CPOP - O'KEEFE 10 3 7 0 .300 6 11 27 -16 L2 2-4-0
8th Grade Boys A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SJM - FRANK GANNINGER 8 8 0 0 1.000 16 49 8 41 W8 6-0-0
 ASC - STADNYK 9 7 2 0 .778 14 41 14 27 W1 5-1-0
 SCLM - WHITSON 10 4 5 1 .450 9 25 30 -5 L2 2-4-0
 CPOP - NIETERS 8 2 4 2 .375 6 15 26 -11 W1 2-2-2
8th Grade Boys B
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 HI - SCHUEPPERT 9 3 4 2 .444 8 14 22 -8 L1 1-3-2
 HI - TERRY ANCEL 9 3 4 2 .444 8 19 22 -3 W1 2-2-2
 ASC - RUZICKA 9 2 6 1 .278 5 14 38 -24 W2 2-4-0
 SAR - RICH LOZANO 8 1 5 2 .250 4 10 27 -17 L2 1-3-2
8th Grade Boys C
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 PRI - BUCKALEW 9 9 0 0 1.000 18 39 7 32 W9 6-0-0
 SM - GREG KUNTZ 9 7 2 0 .778 14 42 14 28 W7 6-0-0
 SCLR - HENRY 10 6 2 2 .700 14 28 13 15 L1 3-2-1
 TO - JASON RIEGELSBERGER 9 4 3 2 .556 10 37 19 18 W2 3-2-1
 SCLR - PLUNKETT 9 3 3 3 .500 9 12 18 -6 W2 3-1-2
 SJM - MITCH MORICE 10 3 5 2 .400 8 19 24 -5 W1 2-4-0
 SAR - WILL HOGAN 10 1 9 0 .100 2 20 48 -28 L5 1-5-0
 SH - JASON SUDA 10 0 9 1 .050 1 15 69 -54 L7 0-6-0
8th Grade Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SJM - CHRIS SMYSER 9 8 0 1 .944 17 30 4 26 W4 5-0-1
 HI - LARSON 10 6 3 1 .650 13 26 18 8 W1 3-2-1
 ASC - FUCHS 10 5 3 2 .600 12 32 21 11 W1 3-2-1
 IW - AMY UTTERSON 10 5 3 2 .600 12 23 11 12 T1 3-2-1
 SCLR - KAYSER2 10 5 5 0 .500 10 27 16 11 L2 3-3-0
 CPOP - OLIVER 10 4 6 0 .400 8 24 36 -12 L2 3-3-0
 SH - MIKE RIES 8 1 7 0 .125 2 12 37 -25 W1 1-5-0
 SJM - MIKE EYLER 9 1 8 0 .111 2 7 38 -31 L6 0-6-0
High School Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SFB - MIKE SINNOTT 9 8 1 0 .889 16 34 3 31 W8 6-0-0
 SR - ANDY BURCH 9 7 2 0 .778 14 28 11 17 W1 5-1-0
 SJM - PAM BOWEN 8 5 2 1 .688 11 32 9 23 W1 4-1-1
 SM - JEN THOMASSON 8 2 4 2 .375 6 11 10 1 L1 1-4-1
 HI - PAUL HOHENBERGER 9 1 7 1 .167 3 5 36 -31 L5 0-5-1
 SAR - AUZAT 9 0 7 2 .111 2 4 45 -41 L4 0-5-1
Kindergarten Boys Y
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SH - JOE BUEHLER2 9 8 1 0 .889 16 42 5 37 L1 5-1-0
 SJL - BRASSEUR 10 8 2 0 .800 16 43 14 29 W3 5-1-0
 SJM - RICH THOMPSON 9 7 2 0 .778 14 23 14 9 W3 5-1-0
 HI - RYAN STIEFER 10 3 5 2 .400 8 22 24 -2 L3 0-4-2
 SCLR - DEMPSTER 9 3 5 1 .389 7 8 22 -14 W1 3-2-1
 SJM - WLL MEININGER 10 1 8 1 .150 3 2 41 -39 L1 1-4-1
 HI - JOE LAYTON 9 1 8 0 .111 2 6 26 -20 L5 1-5-0
Kindergarten Boys Z
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 SCLR - PUPILLO 9 7 0 2 .889 16 29 8 21 W3 5-0-1
 KDS - TYLER CAMPO 9 6 1 2 .778 14 24 8 16 T1 4-1-1
 SJL - VATTEROTT 10 6 3 1 .650 13 23 13 10 T1 3-2-1
 HI - RACHEL SCHUSTER 10 5 4 1 .550 11 26 15 11 W2 3-3-0
 SJM - ERIC REINHOLZ 8 2 5 1 .312 5 17 23 -6 L1 2-3-1
 HI - MATT NOVOTNY 8 2 5 1 .312 5 7 28 -21 L1 1-4-1
 HI - MARK WINKER 10 0 10 0 .000 0 2 33 -31 L10 0-6-0
Kindergarten Girls A
Team GP W L T WIN % PTS GF GA DIFF STRK LAST 6
 HI - JEFF GORCZYCA 10 8 1 1 .850 17 35 12 23 W3 5-1-0
 SCLR - BOLLAND 10 7 1 2 .800 16 36 12 24 T1 3-1-2
 HI - KEVIN BOYLAN 10 7 3 0 .700 14 23 16 7 W1 5-1-0
 SH - JOE VENTURA2 10 6 3 1 .650 13 26 8 18 L1 2-3-1
 KDS - AARON HOLMAN 9 5 3 1 .611 11 15 7 8 W2 4-1-1
 HI - MARLOWE VALDEABELLA 9 4 4 1 .500 9 11 12 -1 W1 2-3-1
 SJL - BAUSCH2 10 3 6 1 .350 7 14 22 -8 T1 2-3-1
 SH - SCOTT CHRISTENSEN 10 3 6 1 .350 7 9 23 -14 W1 1-5-0
 SJM - ELIZABETH GARDNER 9 2 5 2 .333 6 12 17 -5 L2 1-3-2
 SCLR - MOORE 10 3 7 0 .300 6 18 24 -6 L2 3-3-0
 SJM - TIM SWATSKE 9 0 9 0 .000 0 1 47 -46 L9 0-6-0